Prijedlog odluke o privremenoj suspenziji i privremenom smanjenju carinskih stopa kod uvoza

26.07.2023.

Ministarstvo spoljne trgovine i ekonomskih odnosa Bosne i Hercegovine na sajtu ''EKonsultacije'' objavilo je Prijedlog odluke o privremenoj suzpenziji i privremenom smanjenju carinskih stopa kod uvoza određenih roba do 31.12.2024. godine.

Razlog za donošenje Odluke nalazi se u činjenici da su Zakonom o carinskoj tarifi (''Službeni glasnik BiH, broj 58/12) propisane, između ostalih i privremene suzpenzije i privremena smanjenja carinskih stopa kao i privremene mjere koje usvaja Savjet ministara Bosne i Hercegovine.

Robe koje se obuhvaćene ovim Odlukama su materijali i sirovine koje se smatraju repromaterijalom, a koje se ne mogu nabaviti na domaćem tržištu.

Rok za komentare je do 04.08.2024. godine.

Prijedlog preuzmite ovdje: