Унапређење сарадње образовања одраслих и привреде

Завод за образовање одраслих је у сарадњи са ДВВ Канцеларијом у Босни и Херцеговини организовао други округли сто у Републици Српској

15.11.2019.

Nakon održanog okruglog stola u Banjaluci, organizovan je drugi susret privrednika i organizatora obrazovanja u Bijeljini. Drugi ovogodišnji susret okupio je predstavnike institucija, organizacija i kompanija sa područja grada, predstavnike gradske uprave Bijeljine, Privrednog savjeta, Područne privredne komore Bijeljina, Odjeljenja za privredu Grada Bijeljina, predstavnike Zavoda za zapošljavanje i Zanatsko-privrednog udruženja.

Povezivanje oblasti obrazovanja odraslih sa privredom predstavlja jedan od ključnih faktora efikasnosti sistema obrazovanja. Jačanje postojećih i izgradnja novih veza i kapaciteta obrazovnih vlasti sa poslodavcima predstavljeno je kao jedan od glavnih ciljeva.
Odlazak kompetentnog kadra u zapadne zemlje, te nezadovoljavajuća svijest građana o neophodnom pristupu radu kao i obrazovanju, jesu neki od ključnih problema.

Susret predstavnika relevantnih institucija, organizacija i kompanija bila je odlična prilika da se u direktnom obraćanju dodatno povežu i informišu o mogućim poboljšanjima u ovoj oblasti u Republici Srpskoj.

• Članstvo u komori
  • Članstvo u komori