Бонитетно изврсне компаније бијељинске регије

Четрнаест привредних друштава добило Бисноде сертификате које су уручили потпредсједник Привредне коморе РС Михајло Видић и предсједник Подручне привредне коморе Анто Гајић.

26.10.2018.

Под покровитељством Подручне привредне коморе Бијељина одржан је пословни сусрет бонитетно изврсних компанија регије Бијељина, на коме је четрнаест привредних друштава ове регије добило Бисноде сертификате бонитетне изврсности.

Сертификат бонитетне изврсности додијељен је и Привредној комори Републике Српске.

Предсједник Подручне привредне коморе Бијељина Анто Гајић казао је да је на подручју које обухвата Комора Бијељина, од активних привредних друштава, близу 14 одсто бонитетно изврсних. „Ова привредна друштва запошљавају 54 одсто укупно запослених регије, остварују 71,5 одсто прихода и 73 одсто добити регије. Највећи број бонитетно изврсних привредних субјеката је у Бијељини, више од 62 одсто“, рекао је предсједник Гајић.

Бисноде сертификат, како је речено на овом скупу, доказује да су бонитетно изврсне компаније равноправне са најбољим компанијама у Европи, њим унапређују свој углед и потврђују повјерење пословне заједнице.

Сертификате су уручили потпредсједник Привредне коморе РС Михајло Видић и предсједник Подручне привредне коморе Бијељина Анто Гајић.