У Бијељини одржана обука о могућностима финансирања пројеката повећања енергетске ефикасности

Обука за представнике јавног и приватног сектора о могућностима финансирања пројеката повећања енергетске ефикасности одржана је 19.10.2018. године у Бијељини.

22.10.2018.

У петак, 19.10.2018. године у хотелу Дрина у Бијељини, одржана је обука за представнике јавног и приватног сектора о могућностима финансирања пројеката повећања енергетске ефикасности.

Повећање енергетске ефикасности објеката и кориштење обновљивих извора енергије дио су пројекта “Зелени економски развој” који реализује Развојни програм УН /УНДП/, а финансира Влада Шведске.

Током обуке заинтересованима су представљени су услови за добијање средства по јавном позиву Револвинг фонда.

Према ријечима Данијеле Кардаш, пројектног асистента пројекта, “досадашња искуства су веома добра и у протеклих пет година реализовано је 137 инфраструктурних пројеката, односно реконструисаних јавних објеката у БиХ”.

„Уведен је и информациони систем за праћење потрошње енергије у више од 4.000 јавних објеката, а више од 1.500 Људи је прошло обуку како да користи овај информациони систем”, истакла је Кардашева.

Партнери у реализацији овог програма обуке су УНДП, Фонд за заштиту животне средине и енергетску ефикасност Републике Српске, Фонд за заштиту животне средине Федерације БиХ /ФБиХ/, привредне коморе Републике Српске и ФБиХ, Влада Шведске, Удружење термоенергетичара БиХ, уз подршку Савеза општина и градова у Републици Српској и ФБиХ.

У име ППК Бијељина на обуци је су учествовао секретар Савјета за пољопривреду и прехрамбену индустрију Жељко Видић.

• Članstvo u komori
  • Članstvo u komori