ППК Бијељина партнер пројекта "Континуираном институционалном сарадњом до одрживих радних мјеста у Бијељини"

Институционални оквир партнерства кључ рјешавања проблема незапослености

08.06.2018.

Rješavanje problema nezaposlenosti zahtijeva sinergiju svih segmenata društva.Samo saradnjom državnih institucija, predstavnika lokalne zajednice, zavoda za zapošljavanje i privrede, može se doći do saznanja koje su potrebe za kvalifikovanom radnom snagom i na koji način se preko obrazovnih ustanova može uticati na smanjenje nezaposlenosti, rečeno je prilikom studijske posjete članova Savjeta za zapošljavanje i obrazovanje grada Bijeljina upravi grada Šapca.

Razvijanje institucionalnog okvira partnerstva za razvoj ljudskih potencijala i jačanje kapaciteta lokalnih aktera za razvoj i sprovođenje mjera aktivne politike tržišta rada, unaprijeđena poslovna aktivnost lokalnih preduzeća dovešće do novog zapošljavanja, zajednička je ocjena predstavnika bijeljinskog i šabačkog Savjeta za zapošljavanje.

Članovi Savjeta za zapošljavanje i obrazovanje grada Bijeljina posjetili su i šabački Centar za stručno usavršavanje, koji daje svoj doprinos edukaciji kadrova svih profila i tim značajno utiče na smanjenje nezaposlenosti.

Posjeta članova Savjeta za zapošljavanje i obrazovanje grada Bijeljina Gradskoj upravi Šapca organizovana je u okviru realizacije projekta "Kontinuiranom institucionalnom saradnjom do održivih radnih mjesta u Bijeljini" u okviru šireg projekta podrške lokalnim partnerstvima za zapošljavanje u BiH, koji finansira Evropska Unija, a sprovodi Međunarodna organizacija rada (ILO).

Gradu Bijeljina je odobren grant od 180.000 evra za realizaciju projekta.

PPK Bijeljina jedan je od partnera ovog projekta.

• Članstvo u komori
  • Članstvo u komori