ПКРС-ППК Бијељина на Самиту пословне дијаспоре у Цириху

Свесрпски самит, важан за развој привреде.

07.06.2018.

Потпредсједник Привредне коморе Републике Српске Михајло Видић и предсједник Подручне привредне коморе Бијељина Анто Гајић учествовали су на Трећем самиту пословне дијаспоре „Expo 2018“ одржаном 1. и 2. јуна у Диетикону поред Цириха.

Свесрпски самит важан је за развој привреде. Циљ Самита је подстицај регионалног повезивања малих и средњих предузећа дијаспоре, Србије и Републике Српске. Овакви сусрети прилика су да се размијене искуства, идеје са нашим људима који живе и раде у иностранству и представе новости у раду привредних друштава, навели су представници ПКРС и ППК Бијељина

Манифестација је била базирана на три тежишта: економски форум, трансфер знања и сајам.

На сајму, у оквиру Самита, учешће је узело 40 излагача из Србије, Републике Српске и дијаспоре. Подручна привредна комора Бијељина имала је бесплатан штанд на коме су каталошким путем представљена привредна друштва која припадају регији ППК Бијељина.

Посебно интересантан био је цјелодневни форум - Трансфер знања који је изузетно посјећен.

Организатор Самита било је Удружење српских привредника Швајцарске.