Уручени сертификати полазницима обуке за ЦНЦ оператере у дрвној индустрији

Педесет полазника успјешно прошло обуку

24.05.2018.

Podjelom sertifikata polaznicima obuke za CNC operatera u drvnoj industriji privodi se kraju provodjenje projekta Institucionalanom saradnjom do održivih radnih mjesta u kojem je Područna privredna komora Bijeljina jedan od partnera. Grad Bijeljina je vodeći partner u provodjenju projekta u kojem još učestvuju Zavod za zapošljavnje RS, Fakultet poslovne ekonomije Bijeljina, Tehnička škola Mihajlo Pupin Bijeljina, privredna društva Mega drvo i Steco centar.

Nezaposleni, prijavljeni na Birou za zapošljavanje kao tražioci posla imali su priliku da se prijave i uzmu učešće u obukama. Njih 50 je je uspješno prošlo obuku i dobilo zvanične sertifikate koji potvdjuju osposobljenost za rad u privrednim drustvima koja se bave drvopreradom.

Polaznicima obuke bili su plaćeni troškovi prevoza i toplog obroka, lјekarski pregled kao i osiguranje radnika od povrede na radu.

Imajući u vidu rast sektora drvoprerade u Republici Srpskoj i u Bijeljini je iskazana potreba za ovaj profil zanatlija. Ovakvom vrstom aktivnosti doprinosimo da naši privrednici dobiju kvalifikovanu radnu snagu za koju ne moraju dodatno da izdvajaju sopstvena sredstava za prekvalifikaciju a nezaposleni građani bolјu šansu za zaposlenje.

• Članstvo u komori
  • Članstvo u komori