Радни састанак министра здравља и социјалне заштите Драгана Богданића са привредницима у ППК Бијељина

Министар здравља и социјалне заштите Драган Богданић састао се са привредним друштвима која се баве производњом и трговином фармацеутским производима и медицинским помагалима.

20.07.2017.

У сриједу, 19.07.2017. године, у просторијама Подручне привредне коморе Бијељина одржан је радни састанак уз присуство министра здравља и социјалне заштите Драгана Богданића, вишег стручног сасрадника за фармацију у Министарству здравља и социјалне заштите Јелене Медар Петровић, предсједника Подручне привредне коморе Бијељина Анте Гајића, секретара Савјета за пољопривреду и прехрамбену индустрију ППК Бијељина Жељка Видића и представника привредних друштава са простора регије Бијељина која се баве производњом и трговином фармацеутским производима и медицинским помагалима о тренутном стању у том сектору.

Састанак је одржан на иницијативу Подручне привредне коморе Бијељина, а министар Богданић је изразио задовољство чињеницом да ППК Бијељина прва подручна привредна комора у Републици Српској која је иницирала овакав састанак.

Представници привредних друштава упознали су министра Богданића са проблемима са којима се сусрећу у овој области и заједнички су дефинисали кораке које је потребно предузети у превазилажењу истих. У циљу остваривања конкретних рјешења, министар Богданић је изразио спремност Министарства здравља и социјалне заштите да организује нове састанке са представницима привредних друштава који ће се бавити разматрањем приједлога потеклих од привредних субјеката и рјешавањем конкретних проблема у пословању у овој области.