Одржан стручни семинар на тему "Поступак у сертификацији органске производње"

У просторијама Слобомир П Универзитета, 09.06.2017. године одржан је стручни семинар на тему "Поступак у сертификацији органске производње".

13.06.2017.

U organizaciji klastera organske proizvodnje "Semberija organic" i Odjeljenja za privredu grada Bijeljina, 09.06.2017. godine u prostorijama Slobomir P Univerziteta održan je stručni seminar na temu "Postupak u sertifikaciji organske proizvodnje".

Uz veliku zainteresovanost poljoprivrednih proizvođača i privrednih subjekata, seminar se bavio temama osposobljenosti Bosne i Hercegovine i Republike Srpske za kontrolu hrane, kao i samim postupkom sertifikacije organske proizvodnje namirnica biljnog i životinjskog porijekla. Takođe, učesnicima seminara prikazani su i primjeri dobre prakse u organskoj proizvodnji.

Prema najavama iz klastera organske proizvodnje "Semberija organic", sa organizacijom sličnih stručnih seminara i predavanja nastaviće se i u budućnosti.

Kao predstavnik PPK Bijeljina, na seminaru je učestvovao sekretar Savjeta za poljoprivredu i prehrambenu industriju Željko Vidić.