Конференција: „Програми подршке за мала и средња предузећа – Како повећати конкурентност?“

Конференција у Бијељини – 22.10.2015. године, са почетком у 10:00 часова у просторијама Семберског салаша у близини Бијељине.

09.10.2015.

rivredna komora Republike Srpske i Ministarstvo industrije, energetike i rudarstva Vlade RS, u saradnji sa EBRD SBS programom, organizuju Konferenciju: „Programi podrške za mala i srednja preduzeća – Kako povećati konkurentnost?“.

Konferencija će se održati:

• U Banjoj Luci – 14.10.2015. godine, sa početkom u 10:00 časova, u prostorijama Privredne komore Republike Srpske, Đure Daničića 1/II, Banja Luka i
  • U Bijeljini – 22.10.2015. godine, sa početkom u 10:00 časova u prostorijama Semberskog salaša u blizini Bijeljine.

U uslovima regionalnih i evropskih integracija i svjetske globalizacije, konkuretnost je jedan je od ključnih izazova sa kojima se susreće i BiH privreda. Odgovarajući privredni ambijent i raspoloživi programi podrške za mala i srednja prduzeća i izvozno orjentisana privredna društva predstavljaju ključne elemente za povećanje konkuretnosti i internacionalizaciju malih i srednjih preduzeća.

U okviru Konferencije biće razmatrane sljedeće teme:

• privredni ambijent za podršku malim i srednjim privrednim društvima,
  • institucionalna podrška i aktivnosti nadležnih institucija,
  • principi Akta o MSP kao i izazovi sa kojima se susreće privreda na polju ostvarenja principa ovog EU Akta,
  • programi podrške za izvozno orjentisana mala i srednja privredna društva,
  • primjeri dobre prakse u korišćenju programa.

Svi zainteresovani privrednici, koji žele da prisustvuju pomenutom događaju, mogu se prijaviti na e-mail: nikolinad@komorars.ba .
Rok za prijavu je 12.10.2015. godine.
Kontakt osoba u Komori je Nikolina Dorontić Alibabić, telefon: 051 222 990.

Poziv

• Članstvo u komori