​Позив привредним субјектима за подношење захтјева за додјелу ознаке "Сигурна дестинација"

​Министарство трговине и туризма Републике Српске позива све заинтересоване привредне субјекте из области туризма и угоститељства да поднесу захтјев за додјелу ознаке "Сигурна дестинација".

19.08.2021.

Ознаку "Сигурна дестинација" (#SafeTravels) Републици Српској додијелио је Свјетски савјет за туризам и путовања (WTTC), након што је у складу са прописаним процедурама, потврдио да су COVID-19 протоколи усвојени од стране надлежних институција Републике Српске у сагласности са дефинисаним протоколима овог савјета.
Добијањем ове ознаке Република Српска и БиХ нашле су се на листи земаља које имају усвојене протоколе спречавања ширења пандемије вируса корона дефинисане у складу са глобалним стандардима и препорукама међународних институција.
Сви заинтересовани привредни субјекти захтјев за додјелу ознаке могу преузети на сајту Министарства трговине и туризма Републике Српске у секцији "Ознака Сигурна дестинација", a попуњене и скениране обрасце потребно је послати на адресу: b.stevic@mtt.vladars.net.