Састанак делегација Привредне коморе РС и Привредне коморе Војводине

У просторијама Подручне привредне коморе Бијељина данас је одржан састанак делегације Привредне коморе Републике Српске и делегације Привредне коморе Војводине поводом одржавања сајма пољопривреде.

08.10.2021.

У просторијама Подручне привредне коморе Бијељина данас је одржан састанак делегације Привредне коморе РС са делегацијом Привредне коморе Војводине поводом одржавања сајма пољопривреде.

Сарадња Привредне коморе Војводине са подручним коморама у Српској је у посљедњих пет година на завидном нивоу. С обзиром на то да је у Бијељини организован сајам пољопривреде, лова и риболова “Интерагро 21” чији је партнер Привредна комора Војводине, била је ово прилика да се сагледа досадашњи ток сарадње. Србија на тржиште Српске извози око 300 милиона евра, док се конкурентност производње из Српске из године у годину побољшава.

У посљедњих мјесец дана интензивирани су састанци на највишем нивоу, а одржан је и Пословни форум.

Војводина је позната по производњи хране и пољопривреди, као и Семберија што у великој мјери спаја народ али и привреднике, те отвара низ могућности за међусобно увезивање и сарадњу.

У име Привредне коморе РС састанку су присуствовали предсједник Подручне привредне коморе Бањалука Горан Рачић и савјетник предсједника Подручне привредне коморе Бијељина Михајло Видић.