Делегација ПКРС - ППК Бијељина посјетила привредно друштво „Рашевићи“ д.о.о.

Потпредсједник ПКРС Михајло Видић, предсједник ППК Бијељина Анто Гајић и директор ППК Бијељина Славица Марковић посјетили су привредно друштво "Рашевићи" д.о.о.

03.08.2020.

Потпредсједник Привредне коморе Републике Српске Михајло Видић, предсједник Подручне привредне коморе Бијељина Анто Гајић и директор ППК Бијељина Славица Марковић посјетили су привредно друштво „Рашевићи“ д.о.о. Бијељина ради сагледавања тренутне ситуације у овој фирми.

Делегација ПКРС - ППК Бијељина је изразила задовољство што ово привредно друштво не само да одолијева потешкоћама изазваним пандемијом вируса корона, него планира и скоро отварање погона новог привредног друштва "DMM Wood" д.о.о.

У разговору са руководством овог привредног друштва констатовано је да „Рашевићи“ д.о.о. и даље успјешно послује.

Од почетка кризе изазване вирусом корона ово привредно друштво ради у континуитету. Извоз за Холандију и Француску се редовно одвија. Свих осамдесет три радника задржано је у радном односу. Плате добијају у пуном износу иако се „Рашевићи“ нису пријављивали за помоћ Министарству привреде и предузетништва, што је један од бенефита који је привредним друштвима обезбијеђен на иницијативу Привредне коморе.

Подсјећајући на мјере и активности које је ПКРС са подручним коморама предузимала од проглашења пандемије, делегација Привредне коморе је истакла да ће и даље радити на побољшању услова пословања привредних друштава, да ће коморски систем Републике Српске са свим кадровским и техничким ресурсима бити на располагању својим чланицама у намјери да се на најбољи могући начин превазиђу потешкоће са којима се суочавају у овим тешким временима.