Представници Коморе у посјети Алумини: Одлични услови за напредак ученика на практичној настави

Циљ посјете једном од најуспјешнијих привредних друштава у РС била је провјера испуњености услова за образовање ученика код послодаваца.

17.03.2022.

Представници Привредне коморе Републике Српске и Подручне привредне коморе Бијељина посјетили су данас једну од најуспјешнијих компанија у Републици Српској, зворничку Алумину.

Циљ посјете била је провјера испуњености услова за образовање ученика код послодаваца, што је надлежност Привредне коморе РС дефинисана на основу Закона о измјенама и допунама Закона о средњем образовању и васпитању РС.

У овој компанији тренутно је 49 ученика на пракси, о којима брине седам ментора обучених за извођење практичне наставе. Обуку за представнике предузећа, како би добили статус ментора, организовала је Привредна комора Републике Српске.

Представници Коморе увјерили су се у одличне услове за рад и напредовање учесника, од којих они најбољи добију и прилику да се запосле у Алумини, која је осим исхране, обезбиједила и сва потребна средства за рад, као и заштитну опрему.

У току посјете разговарано је и о проблемима недостатка радне снаге, као и о унапређењу сарадње између средњих школа и привредних друштава.