Монографија "Хероји и неимари Србије и Српске" представљена у Београду

Аутори пројекта "Хероји и неимари Србије и Републике Српске" најавили су у Београду монографију у чијој припреми је учествовала и Привредна комора Републике Српске.

27.05.2021.

Монографија ће бити састављена од мозаика занимљивих људских прича о неимарима и визионарима Српске и Србије које су испричане на основу такозваног Прустовог упитника од десет питања, а које је сачинио пјесник Перо Зубац .

- Прича о људима који су задужили Србију и Републику Српску, посебно у овим посљедњим временима. Мој дио посла је био да направим интервјуе са личностима из свијета привреде и културе, политике, уопште са људима који би могли да буду међу херојима и неимарима - рекао је Зубац.

- Важна је да укажемо на оне вриједности које смо заборавили. Да укажемо да Дрина није граница него мост који повезује једнородан народ, културу , традицију, историју, сву љепоту стваралаштва - истакао је Владо Маркановић, аутор монографије.

Аутори монографије указују да сви они који су показали идеје, предузетнички и стваралачки дух, хуманост и његовање заборављених и угрожених вриједности треба да се нађу у монографији.

У име Привредне коморе РС, на конференцији за штампу говорио је досадашњи потпредсједник ПКРС, тренутно савјетник предсједника ППК Бијељина Михајло Видић.