Представљена књига „Привредна монографија општине Угљевик“

У Плавој сали Центра за културу Угљевик, 14. јуна 2018. године представљена је књига „Привредна монографија општине Угљевик“, аутора Жике Мићановића из Угљевика.

15.06.2018.

О књизи су, поред аутора,  говорили рецензент проф. др Миладин Јовичић, редовни професор Факултета пословне економије Бијељина, Михајло Видић, потпредсједник Привредне коморе Републике Српске и у име издавача директор Центра за културу Угљевик Предраг Вујевић.

Говорећи о разлозима писања Привредне монографије аутор је објаснио да је главни покретач за настајање ове привредне публикације био његов вишегодишњи рад у привредним субјетима угљевичке привреде.

„Радио сам 40 година, са пуно елана и оптимизма, у извјесном броју привредних субјеката. Жеља ми је била да, на једном мјесту, у једној књизи, напишем настанак и развој већег броја привредних предузећа, као носилаца развоја угљевичке привреде“, рекао је аутор Жико Мићановић.

Књига „Привредна монографија општине Угљевик“ садржи детаљан опис историјата, стања, положаја и пословања свих предузећа угљевичке привреде. Монографије је урађена на 412 страница, са 185 слика, 107 табела и графикона. Састоји се из пет поглавља, у којима је између осталог, приказан развојни пут предузећа на подручју Угљевика, односно њихове организационе, власничке, правне и управљачке трансформације.

„Пред аутором је био врло деликатан задатак. Временска дистанца велика, обухваћена три вијека, оскудни и несачувани изворни документи, разноврсност дјелатности, друштвена дешавања на овим просторима, велика миграција људи и слично. Међутим, и поред тога аутор ове монографије је на један систематичан и методолошки коректан начин осликао привредна кретања на подручју општине Угљевик“, истакао је рецензент проф. др Миладин Јовичић.

Књигу „Привредна монографија општине Угљевик“ издао је Центар за културу „Филип Вишњић“ Угљевик.