Предавање ученицима средњих школа у Власеници поводом Глобалне седмице предузетништва

Делегација Подручне привредне коморе Бијељина посјетила је Средњошколски центар „Милорад Влачић“ у Власеници у оквиру обиљежавања Глобалне седмице предузетнишва. Предавање ученицима одржала је директорица ППК Бијељина Славица Марковић.

25.11.2022.

У оквиру обиљежавања Глобалне седмице предузетнишва делегација Подручне привредне коморе Бијељина коју су представљали директорица Славица Марковић, секретар Савјета за пољопривреду и водопривреду Жељко Видић и секретар Савјета за занатске и личне услуге и стамбено-комуналну дјелатност Дарко Лазић посјетила је Средњошколски центар „Милорад Влачић“ у Власеници.

Том приликом су вођени разговори са директором Средњошколског центра Пајисијом Петровићем о пројекту унапређења извођења практичне наставе за дефицитарна занимања који спроводи Подручна привредна комора Бијељина, као и даљим модалитетима сарадње између Коморе и ове образовне установе.

У циљу приближавања концепта предузетништва младима који се школују за стручна занимања, ученицима је предавање одржала директорица ППК Бијељина Славица Марковић. Након тога, представници ППК Бијељина су одговарали на питања професора и ученика.