Посјета Регионалној привредној комори Лесковац и свечаности поводом обиљежавања 60 година од оснивања

Радно-консултативни састанак у Регионалној привредној комори Лесковац и обиљежавање 60 година од оснивања ПК Лесковац

30.11.2022.

Радно-консултативни састанак одржан је у просторијама ПКС-Привредна комора Лесковац, том приликом вођени су разговори са почасним представником Привредне коморе Србије у Републици Грчкој и директором Регионалне привредне коморе Јабланичко-Пчињског управног округа Гораном Јовићем.

Привредна комора Лесковац јединствена је у коморском систему у Србији, која је поред великог великог броја реализованих међународних пројеката уједно и лидер у заштити брендова именом географског поријекла производа.
На састанку је договорен рад на сличним активностима и интензивнија сарадња ове двије Коморе, гдје је Јовић је истакао важност заштите бренда и промоције производа који је значајно доприњео промоцији тог краја, гдје је Лесковачки ајвар проглашен за најбољи бренд Србије од стране свјетских кувара.

Јовић и предсједник Савић су се сложили да је дјеловање ове двије Коморе изузетно тешко, јер обје имају значајан број општина које спадају у ред девастираних и неразвијених, тиме се морају уложити додатни напори на унапређењу привредног амбијента таквих средина.

Свечаној сједници Парламента привредника обиљежено је 60 година рада и постојања Привредне коморе Србије – Регионалне привредне коморе Јабланичког и Пчињског управног округана којој је присуствовао предсједник ПКРС-Подручна привредна комора Бијељина, господин Стево Савић и секретар за пројектне активности Срђан Маринковић.

• Članstvo u komori
  • Članstvo u komori