Округли сто Корпоративни веб идентитет привреде

Подручна привредна комора Бијељина организовала је округли сто на тему Пројекта веб идентитета привреде који за циљ има израду интернет презентације за привредна друштва

09.02.2023.

Привредна комора Републике Српске, након свеобухватног процеса прикупљања података од привредних друштава који је реализован у сарадњи са подручним привредним коморама, идентификовала је три изазова са којима се привреда суочава у овом тренутку, гдје је дигитализација један од кључних.

ПКРС-Подручна привредна комора Бијељина, Град Бијељина / одсјек за локални економски развој и европске интеграције, Факултет пословне економије Бијељина и ИТ компаније, организоваће пројекат израде Веб презентације привредна друштва са територије Бијељине.

Синергија учесника у пројекту, поред финалног производа за привредна друштва, треба да омогући развој пословања привредних субјеката, нова примјењена знања у пракси за студенте као и да отвори могућност њиховог запослења. Пословање на свјетском тржишту и стварање контаката са иностраним партнерима без дигиталног идентитета готово је незамисливо, истраживања показују да 75% потрошача
своје мишљење о фирми темеље на дизајну њихових интернет страница.

Уколико не будемо радили на дигитализацији и дигиталној трансформацији, наша привреда губит ће све више корак, тако да ће и конкурентност наших компанија све више падати.

Округлом столу присуствовала је директорица Славица Марковић, савјетник предсједника Милојко Тодоровић и Срђан Маринковић задужен за пројектне активности и односе са јавношћу.

• Članstvo u komori
  • Članstvo u komori