Међународни конгрес "Инжењерство, екологија и материјали у процесној индустрији" – ЕЕМ2023

У току је 8. Међународни конгрес "Инжењерство, екологија и материјали у процесној индустрији" – ''ЕЕМ2023'' у организацији Универзитета у Источном Сарајеву - Технолошки факултет Зворник.

22.03.2023.

У току је 8. Међународни конгрес "Инжењерство, екологија и материјали у процесној индустрији" – ''ЕЕМ2023'' који се одржава на Јахорини у организацији Универзитета у Источном сарајеву - Технолошки факултет Зворник.

Збрињавање и управљање отпадом представља један од највећих проблема данашњице а посебна тема на Конгресу посвећена  је управо тематици која се тиче управљања чврстим отпадом о чему је говорила Мариа Лизиду, професорица са Националног техничког универзитета у Атини (Грчка). Лизиду је савјетник бројних европских влада о питањима везаним за животну средину, укључујући генерални директорат за животну средину (енгл. Directorate-General for Environment) и Европску агенцију за животну средину (енгл. European Environment Agency, ЕЕА). Професорица Лизиду је помагала великом броју европских земаља у примјени директива Европске уније, које се односе на животну средину, управљање отпадом, циркуларну економију и коришћење ресурса, од израде нацрта до спровођења и предлагања измјена закона или прописа.

Овај догађај представља добру прилику за размјену идеја, јачање постојећих и стварање нових академских мрежа, као и за подстицање дијалога између академске заједнице, јавних институција и привредних субјеката. Секретар савјета за стамбено комуналну дјелатност ППК Бијељина Дарко Лазић и савјетник предсједника Милојко Тодоровић су учесници Конгреса.

• Članstvo u komori
  • Članstvo u komori