Свечано отворен 90. Међународни пољопривредни сајам у Новом Саду

22.05.2023.

Привредна комора Републике Српске, у сарадњи са министарством пољопривреде, шумарства и водопривреде Републике Српске и Спољнотрговинском комором БиХ, представља домаће компаније из овог сектора.

На сајму ће се представити сљедеће компаније - Агродестил д.о.о, Дестилација а.д.Теслић, АД Град Бијељина, Винарија Пајић Брчко, Вива компани Бањалука, ПЗ Клековача Дринић, Биос, Агро план д.о.о. Бијељина, Стајић СЦЗ Бијељина, Природно Бијељина, Сава Семберија д.о.о. Бијељина.

Свечаном отварању сајма присуствовао је предсједник Привредне коморе Републике Српске Перо Ћорић, предсједник Подручне привредне коморе Бијељина Стево Савић и предсједник Подручне привредне коморе Бањалука Горан Рачић.

Након отварања, штанд Привредне коморе Републике Српске обишли су министар пољопривреде, шумарства и водопривреде Републике Српске Саво Минић, шеф представништва Републике Српске у Србији Млађен Цицовић.

Међународни сајам пољопривреде је највећи сајамски догађај у Србији и један од највећих у Европи у области пољопривреде. Окупља најзначајније компаније у агроиндустрији, пољопривредној производњи, механизацији, као и најбоље у сточарству. Незаобилазно је мјесто за пољопривреднике и професионалну публику којој је пољопривреда фокус интересовања.

Овогодишња земља партнер је Италија.

​Организатори сајма су најавили да ће ове године на сајму бити око 1.100 излагача из 26 држава.

• Članstvo u komori
  • Članstvo u komori