Конференција ReTRail одржана у Требињу

Подручна привредна комора Бијељина присуствовала је завршној конференцији пројекта ReTrail у оквиру EU4BussinesRecovery који су реализовали Подручна привредна комора Требиње, Град Требиње, Развојна агенција Града Требиња а који финансирају Европска Унија и Савезна Република Њемачка а имплементирају ГИЗ, ИЛО и УНДП.

15.06.2023.

Директорица ППК Бијељина, Славица Марковић била је учесник панела: ''Храна и вино као дио јединственог туристичког доживљаја'' гдје је истакла туристике потенцијале регије Бијељина и активности на брендирању домаћих производа који доноси бројне предности како за произвођаче и потрошаче, тако и за цјелокупно географско подручје са којег производ са заштићеном ознаком потиче.

Марковићева је истакла да имајући у виду убрзан развој сектора туризма на простору 12 општина са подручја ППК Бијељина, као и потребу да се аутентичним и квалитетним производима са ове регије дода нова вриједност и омогући приступ новим тржиштима.

Представници ППК Бијељина одржаће низ састанака са релевантним институцијама и саговорницима који имају за циљ преношење позитивних примјера организоване продаје домаћих аутохтоних производа под јединственим брендом.