Обука за менторе практичне наставе

У просторијама ЈУ Пољопривредна и медицинска школа Бијељина започела је тродневна обука ментора практичне наставе за представнике привредних друштава која омогућавају реализацију практичне наставе за ученике средњих стручних и техничких школа или планирају да се укључе у ове процесе.

27.06.2023.

Циљ обуке ментора је стицање педагошких способности, те дидактичких и методичких вјештина у планирању рада са ученицима на практичној настави.

Обука се изводи по Програму обуке ментора за практичну наставу, који је развио Републички педагошки завод Републике Српске у складу са Законом о измјенама и допунама Закона о средњем образовању и васпитању (Сл. гласник РС 92/20), а Привредна комора Републике Српске је задужена да проводи обуке ментора.

За представнике привредних друштава Комора је обезбиједила бесплатну обуку, коју похађа 15 кандидата из 8 пословних субјеката.