Одржано тестирање за менторе практичне наставе у привредним друштвима

Тестирање је одржано у просторијама ППК Бијељина након бесплатне тродневне обуке за представнике привредних друштава. Обука омогућава реализацију практичне наставе са ученицима средњих стручних и техничких школа.

05.07.2023.

У просторијама ППК Бијељина данас је одржано  тестирање за менторе практичне наставе у привредним друштвима.

Тестирање је одржано након бесплатне тродневне обуке коју је Комора обезбиједила за представнике привредних друштава. Циљ обуке ментора био је стицање педагошких способности, те дидактичких и методичких вјештина у планирању рада са ученицима, што омогућава реализацију практичне наставе за ученике средњих стручних и техничких школа.

​​Обука се изводи по Програму обуке ментора за практичну наставу који је развио Републички педагошки завод Републике Српске, у складу са Законом о измјенама и допунама Закона о средњем образовању и васпитању (Сл. гласник РС 92/20), а Привредна комора Републике Српске је задужена за њену реализацију.