Привредна комора РС упутила иницијативу Влади РС да се продужи рок за пријаву ради израде спискова за додјелу средстава за април

Имајући у виду да Интернет адреса www.пријава.владарс.нет још није у функцији, ПКРС је упутила иницијативу Влади да се продужи рок за пријаву са 4. маја на 11. мај.

29.04.2020.

Privredna komora Republike Srpske uputila je inicijativu Vladi Republike Srpske da se produži rok za prijavu sa 4. maja na 11. maj, radi izrade spiskova za dodjelu sredstava za mjesec april iz Fonda solidarnosti za obnovu Republike Srpske shodno članu 13. i 14. Uredbe sa zakonskom snagom o poreskim mjerama za ublažavanje ekonomskih posljedica nastalih usljed bolesti COVID 19 izazvane virusom SARS-CoV-2 („Službeni glasnik Republike Srpske“ broj 35/20).

Imajući u vidu da Internet adresa www.prijava.vladars.net, na koju pravna lica i preduzetnici kojima je odlukama štabova za vanredne situacije zabranjeno obavljanje djelatnosti, koji su prestali sa radom kao posljedica djelovanja pandemije (izgubljeno tržište, nedostatak sirovina i slično) ili posluju sa smanjenim obimom treba da, najkasnije do 4. maja, popune prijavu koji se nalazi na veb stranici Vlade Republike Srpske još nije u funkciji na adresi, brojni privrednici obraćaju se Privrednoj komori Republike Srpske sa upitima o načinu prijave, posebno naglašavajući da je ostavljeni rok prekratak i da obuhvata dane praznika (1. maj), koji su neradni.

Treba imati u vidu i opasnost od preopterećenja sistema koji može blokirati usljed velikog broja prijava koje bi poslovni subjekti trebali poslati u veoma kratkom roku.