Додијељена Увјерења за менторе практичне наставе у привредним друштвима

У просторијама ППК Бијељина данас су полазницима обуке коју је организовала Привредна комора РС додијељена Увјерења за менторе практичне наставе у привредним друштвима.

17.07.2023.

Увјерења су додијељена послије успјешно положених тестова који су услиједили након бесплатне тродневне обуке коју је Комора обезбиједила за представнике привредних друштава. Циљ обуке ментора био је стицање педагошких способности, те дидактичких и методичких вјештина у планирању рада са ученицима, што омогућава реализацију практичне наставе за ученике средњих стручних и техничких школа.

​​Обука се изводила по Програму обуке ментора за практичну наставу који је развио Републички педагошки завод Републике Српске, у складу са Законом о измјенама и допунама Закона о средњем образовању и васпитању (Сл. гласник РС 92/20), а Привредна комора Републике Српске је задужена за њену реализацију.

Обуку је успјешно савладало 15 полазника из 8 привредних друштава са простора Подручне привредне коморе Бијељина, а увјерења је полазницима уручио секретар Савјета за пољопривреду и прехрамбену индустрију ППК Бијељина Жељко Видић.