64 године компаније Боксит Милићи

Компанија Боксит из Милића обиљежила је 64 године рада а свечаности је присуствовао предсједник Подручне привредне коморе Бијељина Стево Савић

21.07.2023.

Компанија Боксит Милићи основана је 1959. године и од тада се развила у један од најуспјешнијих привредних субјеката не само у Републици Српској, БиХ већ у региону.
Биљежећи стални раст и развој, од класичног предузећа за истраживање, производњу и припрему руде боксита, веома успјешно валоризујући тај природни ресурс, Компанија је развила и друге дјелатности, са којима је успјешно изашла на тржиште. То су првенствено: саобраћај, производња и прерада неметала, електромашинство, производња опреме и резервних дијелова, грађевинарство, производња хране, дрвопрерада и производња масивног намјештаја, угоститељство, продаја нафтних деривата, велепродаја робе из властитог производног програма и друге робе.

Предсједник Савић честитао је запосленима и менаџменту велики јубилеј истакао да је ова компанија једна од најуспјешнијих у регији која пуне 64 година развија Милиће понашајући се друштвено одговорно уз вишедеценијско позитивно пословање.

Компанија "БОКСИТ" а.д, "СОЛИГНА" д.о.о, "ГРАМЕЛ" д.о.о. и ЗУ Специјална болница из хируршких области "БОКСИТ" чине групацију под називом "БОКСИТ ГРУПА".