Други Сајам женског предузетништва одржан у Бијељини

Сајам женског предузетништва, ове године је окупио око 60 предузетница, а циљ сајма је унапређење пословања жена. Поред предузетница из Бијељине, гости на сајму биле су даме из Зворника, Лопара и Угљевика које су представиле своје производе и услуге.

02.10.2023.

На Градском тргу у Бијељини протеклог викенда одржан је други Сајам женског предузетништва.

На штанду Подручне привредне комора Бијељина представљен је Пројекат „НАШЕ ЈЕ БОЉЕ“ који настоји да промовише квалитетне домаће производе и да развија свијест код становништва о квалитету и важности куповине домаћих производа.
Циљ је дати додатни подстицај домаћој привреди за повећање производње, ново запошљавање уз јачање свијести потрошача да куповином домаћих производа помажу развој домаће производње и привреде.

Послије обиласка Сајма, градоначелник Бијељине Љубиша Петровић рекао је да Град подржава предузетништво кроз програме самозапошљавања, додјеле подстицајних средстава кроз јавне позиве и организовање различитих програма и едукација.

Директорица Подручне привредне коморе Бијељина Славица Марковић рекла је да Комора као суорганизатор подржала други по реду Сајам женског предузетништва и истакла да издвајања за женско предузетништво морају бити већа те да у оквиру Привредне коморе постоје организовани савјети за женско предузетништво, те са на тај начин пружа додатна подршка да жене покрену или подигну ниво садашње предузетничке активности.