Подручна привредна комора Бијељина на 54. међународном сајму туризма у Новом Саду

Сајам је окупио 240 излагача из 10 земаља, а трајаће до суботе, 2. децембра 2023. године.

01.12.2023.

У Новом Саду јуче је отворен 54. међународни сајам туризма који је окупио 240 излагача из 10 земаља Европе. Послије дужег времена, Град Бијељина има свој штанд на овом сајму што је искориштено за промоцију туристичких потенцијала и привреде града.

Сваког дана сајма на штанду Града Бијељина промовисаће се различити аутентични производи са простора Семберије, као и привредна друштва и удружења.

Регија партнер овогодишњег сајма је Бока Которска.

Током сајма биће одржана конференција МЕКСТ која је посвећена студентима туризма и угоститељства, као и туристичким радницима који желе да унаприједе сопствено пословање.

Током боравка на штанду Града Бијељина, делагација Подручне привредне коморе обавила је разговоре о будућој сарадњи и реализацији пројекта развоја локалних и регионалних брендова и реализацији пројекта Семберска кућа са представницима Туристичке организације Града Бијељина, Аграрног фонда Требиње и Херцеговачке куће, као и са представницима Центра за развој пољопривреде и села Бања Лука и Крајишке куће. У име Подручне привредне коморе Бијељина, сајам су посјетили савјетник предсједника ППК Бијељина Милојко Тодоровић и секретар Савјета за трговину, угоститељство и туризам, финансијско - техничке и пословне услуге Жељко Видић.

54. међународни сајам туризма отворио је градоначелник Новог Сада Милан Ђурић.