Одржан семинар о новом систему фискализације у Републици Српској

Подручна привредна комора Бијељина у сарадњи са Министарством финансија и Пореском управом Републике Српске успјешно је организовала семинар посвећен новом Закону о фискализацији у Републици Српској

27.03.2024.

Подручна привредна комора Бијељина у сарадњи са Министарством финансија Републике Српске и Пореском управом Републике Српске успјешно је организовала семинар посвећен новом Закону о фискализацији у Републици Српској.

Семинар је одржан у сали Скупштине града Бијељина, и окупио је велики број представника привреде, финансијских институција и агенција и других заинтересованих страна. Циљ овог семинара био је да се размотре и објасне новине у Закону о фискализацији, као и да се обезбједи разумјевање и подршка за примену нових прописа у пракси.

На семинару су учествовали помоћник министра финансија Слободанка Поповић и Перса Пајић помоћник директора Пореске управе Републике Српске, који су пружили детаљно објашњење о суштини и значају нових прописа а учесници су имали прилику да постављају питања и да размењују искуства и мишљења са представницима надлежних институција.

Учесници су добили корисне савјете и смјернице за успјешну примену нових процедура а представници институција инпуте о могућим недостацима одређених процедура..

Семинар је доказао да је сарадња између различитих институција и представника привреде кључна за успешно усвајање и примјену нових законодавних мјера у области фискализације, што ће допринјети ефикасној контроли и сузбијању сиве економије.