04.04.2025.
Обука „Како покренути посао“ по SIYB методологији за кориснике пројекта „Пословање с различитошћу: Роми у свијету рада” почела је данас у просторијама Дневног центра „Отахарин“ и трајаће сваког дана до 6. априла.
Ова обука представља корак који корисници ромске националности морају проћи прије покретања сопственог бизниса и наставак је активности у оквиру пројекта „Пословање с различитошћу: Роми у свијету рада” који се реализује у сарадњи између Центра за интегративну инклузију Рома и Ромкиња Отахарин, Привредне коморе Републике Српске и Подручне привредне коморе Бијељина. Пројекат има за циљ смањење незапослености међу ромском популацијом и креирање нових одрживих предузетничких дјелатности.
Обуку ће одржати Петар Радуловић, сертификовани SIYB едукатор из Бања Луке.
У име Подручне привредне коморе Бијељина, у реализацији обуке су учествовали секретар за пројектне активности Срђан Маринковић и секретар Савјета за пољопривреду и прехрамбену индустрију Жељко Видић.