Делегација из Мађарске у посјети Подручној привредној комори Бијељина

Мађарска заинтересована за улагања у различите пројекте из области енергетике, пољопривреде, туризма и унапређења инфраструктуре у Бијељини и Републици Српској.

25.11.2019.

Мађарска је заинтересована за сарадњу са Републиком Српском и регијом Бијељина у областима енергетике, пољопривреде, туризма и унапређења инфраструктуре, речено је на данашњем састанку више мађарских стручњака и представника фондова и агенција из ових области са представницима Подручне привредне коморе у Бијељини.

Интерес мађарских привредника је у томе што могу под релативно повољним условима доћи до средстава из фондова ЕУ намијењених инвестирању. Република Српска и Бијељина показују потенцијал за пласман тих средстава који се прије свега огледа у неискоришћеним природним ресурсима.

Осим повлачења средстава за привреду, могуће је доћи и до новца за обнову инфраструктурних пројеката.

Исказано је задовољство радом Подручне привредне коморе Бијељина и наглашена нада да ће се остварити успјешна сарадња попут оне коју већ имају са привредним коморама Србије и Војводине.

Састанку су присуствовали потпредсједник Привредне коморе РС Михајло Видић, предсједник ППК Бијељина Анто Гајић и директор ППК Бијељина Славица Марковић.