Затворен 91. међународни сајам пољопривреде у Новом Саду

​Привредна комора Републике Српске и ове године у сарадњи са Спољнотрговинском комором БиХ, организовала је заједнички наступ домаћих привредника на 91. Међународном сајму пољопривреде у Новом Саду, који је одржан у периоду од 18-23. маја 2024. године.

27.05.2024.

Пољопривредни сајам у Новом Саду већ више од девет деценија привлачи привредне, пословне, политичке делегације и ствара креативан амбијент за нове подухвате.

На Новосадском сајму истовремено се презентују најновија техничка и технолошка достигнућа у аграру, примјена науке у пољопривреди, изложбе органске хране, као и оне са ознакама географског поријекла,  најсавременија пољопривредна механизација, производи и услуге из најудаљенијих крајева свијета.

На штанду од 100 квадратних метара директно представило се 8 привредних друштава из области пољопривредне и прехрамбене индустрије и то:
▪️ ХИ Дестилација а.д. Теслић,
▪️ Инат цомпанy д.о.о. Бања Лука,
▪️ Агродестил д.о.о. Лакташи,
▪️ Биос д.о.о. Високо,
▪️ ПЗ Клековача Петровац,
▪️ Голић траде д.о.о. Градишка,
▪️ Вивацо д.о.о. Бања Лука,
▪️ Дионис Љубнича д.о.о. Брчко.

Поред наведених, каталошки су представљена бројна привредна друштва.

На сајму је наступило више од 1.100 излагача из 26 земаља. Организовано је 14 колективних изложби. Уз познате, реализовани су и нови сегменти. Забележено је да је Пољопривредни сајам видјело 125.000 посетилаца. У оквиру сајма, одржан је велики број пратећих стручних садржаја, билатералних сусрета и др.