Одржана едукација ''ЕУДР - изазови и нове директиве''

Тема едукације била је везана за примјене нове европске Уредбе о крчењу шума (ЕУДР), број 2023/1115​ те како нови ФСЦТМ регулаторни модул може помоћи власницима ФСЦ сертификата да испуне ЕУДР захтјеве, што се тиче сектора шумарства, дрвне индустрије, индустрије намјештаја, индустрије папира и картона и папирне и картонске амбалаже.

05.06.2024.

Привредна комора Републике Српске и Подручна привредна комора Бијељина у сарадњи са Буреау Веритас д.о.о. Србија, уз подршку Швајцарског програма за промоцију извоза (СИППО) и Европске мреже предузетништва, организиовала је едукацију „ЕУДР – Изазови нове европске директиве“

Тема едукације била је везана за примјене нове европске Уредбе о крчењу шума (ЕУДР), број 2023/1115, те како нови ФСЦТМ регулаторни модул може помоћи власницима ФСЦ сертификата да испуне ЕУДР захтјеве, што се тиче сектора шумарства, дрвне индустрије, индустрије намјештаја, индустрије папира и картона и папирне и картонске амбалаже.

Свеобухватни циљ ЕУДР-а је да се смањи учешће Европске Уније у глобалном крчењу и пропадању шума. Ово умањење учешћа постиже се смањивањем ризика да производи из ланаца снабдијевања, који су повезани са крчењем или пропадањем шума, буду стављени на тржиште ЕУ, или извезени са њега, као и стимулисањем тражње и трговине легалним робама и производима „без утицаја на крчење шума“ унутар ЕУ.

Предавач на едукацији био је је члан ФСЦТМ, господин Зоран Тинтор.