Конференција „Примјена обновљивих извора енергије и енергетски ефикасних рјешења у индустрији у Србији и Босни и Херцеговини“

Стручна конференција окупила је експерте из Њемачке, Србије и Босне и Херцеговине с циљем представљања најновијих технологија и рјешења у овој области, као и размјене знања о примјени енергетски ефикасних мјера у индустрији.

05.06.2024.

Њемачко-српска привредна комора, уз покровитељство Министарства за економију и заштиту климе Савезне Републике Њемачке, организовала је у Београду, стручну конференцију под називом „Примјена обновљивих извора енергије и енергетски ефикасних рјешења у индустрији у Србији и Босни и Херцеговини“.

Током конференције, учесници су имали прилику да сазнају више о значају примјене енергетски ефикасних мјера у индустрији, законским оквирима, тренутном стању и потенцијалима тржишта, као и о предностима обновљивих извора енергије.

Конференцији су присуствовали директорица ППК Бијељина, Славица Марковић и Дарко Лазић Секретар за стамбено-комуналне дјелатности.