Одржан Семинар ''Кориштење ГС1 стандарда за идентификацију, електронску размјену података и унапређење пословних процеса''

У просторијама Подручне привредне коморе Бијељина одржан је  Семинар ''Кориштење ГС1 стандарда за идентификацију, електронску размјену података и унапређење пословних процеса'' у организацији  ГС1 Босне и Херцеговине и Подручне привредне коморе Бијељина.

11.10.2023.

Представницима привредних друштава из регије Бијељина представљена су правила употребе ГС1 стандарда, појмом логистичке етикете и дигиталном размјеном података као и могућностима кориштења јединствене ГС1 идентификације производа, у сврху унапређења ланца снабдијевања.

Учесници семинара су упознати са кориштењем логистичке наљепнице, са појмом матичних података о производу, као и захтјевима за електронску размјену података.

Из Подручне привредне коморе Бијељина истичу да су овакви догађаји одлична прилика за микро, мала и средња предузећа да раним усвајањем дигиталних технологија уведу иновативне пословне моделе и на тај начин значајно унапреде радне процесе и створе нове производе, што ће као крајни резултат обезбједити бржи раст и боље позиционирање на тржишту.